top of page
Hücreli Fanlar

Hücreli fanlar mahal içindeki kirli havayı dışarı atmada veya kapalı hacme taze hava basmada kullanılır. Bu fanlar bütün havalandırma sistemlerinde ve ses seviyesinin önemli olduğu yerlerde kullanılabilir. Oteller, restoranlar, hastaneler, sinema salonları, kimya, tekstil endüstrileri, matbaa, vb. kullanım alanlarından birkaçıdır. Çeşitli kapasitelerde üretilebilir.

Havalandırma kanallarımız ; galveniz, paslanmaz, alüminyum sactan istenilen ebatta ve özelliklerde imal edilmektedir. Üretimlerimiz otomatik makinelerle yapılmaktadır. Hava kanalları ve fittingsleri hava kaçağının minumum seviyeye indirmek için kenet yerlerine mastik çekilir. Hava kanallarının bağlantıları mastikli flanşlarla sağlanır. Kanallar birbirine eklenirken flanş aralarına neopran conta çekilir ve kanal köşeleri mastiklenerek hava kaçakları önlenmiş olur

Havalandırma Kanalları
Salyangoz Fanlar

Bu fanlar alçak, orta, yüksek basınçlı olarak imal edilmektedir. Endüstriyel uygulamalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sanayi üretim yerlerindeki yoğun ve ağır partiküllerin atılması içinde kullanılır. Kanatları geriye eğik ( seyrek ) yada sık kanatlı olarak imal edilebilir.

Hava Damperi

Havalandırma kanallarında hava miktarı ayarı ve basınç kontrolü amaçlı kullanılır. Kasa ve kanatlar özel çekilmiş alüminyum profilden üretilir. Kanatlar aerodinamik yapıya sahiptir.%0-100 arasında kademesiz hava ayar imkanı sağlar. Kumandada PVC dişli tahrik mekanizması ile çalışır. El kumandalı veya servo motorlu olabilir. İstenildiğinde kasa galvaniz sacdan yapılabilir.

Davlumbaz

Endüstriyel davlumbaz hava toplama görevi gören davlumbazlar çıkan duman ve kokuları haznesinde toplayarak fanın dumanı yakalamasına ve koku ve dumanın yayılmamasını sağlaması için üretilmektedir. İstenilen ölçülerde ve çeşitli şekillerde galvaniz veya paslanmaz olarak imal edilebilmektedir. Hareketli iki parçalı, üç parçalı demir karkaslı olarak da imal edilebilir.

Menfezler

Hava kanallarının emme noktaların da kullanılır. İstenmeyen kötü kokulu havanın kanallar vasıtasıyla ortamdan atılmasını sağlar. Geniş ve dar kasalı olarak özel biçimlendirilmiş alüminyum profilden üretilir.

Damper takılabilir kanatları yatay eksende sabit veya hareketli olabilir. Tercihe göre elektrostatik fırın boyalı olarak imal edilir. İstenilen ölçülerde imalatı yapılabilir.

bottom of page